پیام دبیر بزرگداشت به مناسبت دهه فجر

پیام دبیر بزرگداشت به مناسبت دهه فجر

1395/11/17 - 00:09

بِسمِ اللّهِ الرّحمٰنِ الرّحیمِ

" وَ نُریدُ اَن نَمُنّ عَلَی الّذینَ استُضعِفوا فِی الاَرضِ وَ نَجعَلَهُم اَئمّةً وَ نَجعَلَهُمُ الوٰرِثینَ "

ما می خواهیم بر مستضعفان زمین منت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار دهیم.

 (سوره مبارکه قصص˓ آیه 5)

 

فرا رسیدن سی و هشتمین فجر انقلاب شکوهمند و غرور آفرین اسلامی را بر طلایه داران عرصه ایمان و جهاد که با دین مداری˓ جهاد خالصانه و نثار خون پاک خویش زمینه حکومت موعود آخرالزمان˓ امید مستضعفان و صاحب اصلی انقلاب˓ حضرت حجت ابن الحسن عسگری (عج) را فراهم نمودند تبریک عرض می نماییم.

شیفتگان انقلاب اسلامی همه ساله در دهه مبارک فجر˓ این بهار عاشقان آزادی˓ گرد هم می آیند تا یکی از بزرگترین  حماسه های تاریخ بشریت را ستایش کنند و پیمان خویش با لاله های خونین کفن که همانا وارثان مشعل فروزان دشت کربلا و لبیک گویان " هل من ناصرا ینصرنی " حسین ابن علی (ع) هستند را تجدید کنند. اینان با نثار خون خویش پیروزی خون بر شمشیر را عینیت بخشیدند تا حق زنده بماند و باطل بمیرد.

در چگونگی شکل گیری و تحقق انقلاب شکوهمند اسلامی هر آنچه گفته یا نوشته شود باز هم  در خورعظمت این رویداد بزرگ و سرنوشت سازنیست. انقلابی که سرنوشت بشریت را در عصر اتم دگرگون ساخت. انقلاب در باورها و پندارها˓ انقلاب در ریشه ها و روشها˓ انقلاب در سیاست و دیپلماسی˓ انقلاب در اقتصاد و دانش و تکنولوژی˓ انقلابی با همه ابعاد˓ یکپارچه و تمام قد˓ علیه منافع دولت یا دولتهایی که خود را کد خدای جهان می نامند که در رأس آنها شیطان بزرگ˓ آمریکا است. سالها بود که بشریت در زیر ابر سیاه جور سلاطین به دنبال هویت گمشده خود می گشت و هستی خویش را بر باد رفته می دید. بشریتی که با از حرکت ایستادن چرخ نخریسی گاندی در هند˓ به بن بست رسیدن شعارهای توخالی بلشویکها در شوروی˓ به پوچی رسیدن ایدئولوژی های مادی گرای قرن بیستمی اروپا و سرکوب فریادهای آزادی خواهی در الجزایر˓ سومالی˓ فلسطین اشغالی˓ و دیگر نقاط جهان به این باور تلخ رسیده بود که سرنوشت مختوم بشریت جز پذیرش خفت "بردگی" در مقابل زور و زر استکبار نیست.   

فاصله زمانی سالهای 42 تا بهمن 57 دوره بیداری و غبار روبی اراده هایی است که طی دوران ستم شاهی در غبار بی ارادگی فرو خفته بودند. دوران مرز بندی صفوف حق علیه باطل˓ ایمان در مقابل شرک˓ آزادگی در مقابل سرسپردگی و ایثار در مقابل خود فروختگی. طی همین دوران است که مردم کوچه و بازار˓ کاسبان˓ صنعتگران˓ فرهنگیان و دانشگاهیان با استعانت از آموزه های معلمان و مربیان  دینی در تکایا˓ مساجد و مجالس روضه امام حسین (ع)˓ چشم حقیقت بینشان باز شده˓ بهر اجابت دعوت امام بزرگوارشان حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) پا به صحنه سرنوشت ساز انقلاب می گذارند. به تدریج با یکی شدن دلهای مردم˓ توده های میلیونی امت مسلمان شکل می گیرد و نام این رهبر دلاور بر سر هر کوی و برزن طنین می اندازد و کلام ملکوتی اش دلهای مومنان را قرص و محکم می کند و خواب خوش را به چشمان ستمگران داخلی و خارجی حرام می کند. دیگر کدام  گارد شاهنشاهی توان سد کردن این سیل عظیم امت اسلام را دارد؟! خیابانهای شهر روزها پر می شود از کامیونهای سربازان گارد و شبها محل تاخت و تاز تانگها می شود. فریاد " مرگ بر شاه " شبها تا صبح با صدای سفیر گلوله ها همراه می شود. فاجعه میدان شهدا رخ می دهد. لگه ننگی دیگر بر پیشانی نوکر خوش خدمت آمریکا˓ شاه!. دلاوران محله منطقه 14 تهران به حکم رهبر خویش و به جرم اینکه شیعه˓ ننگ ذلت نمی پذیرد شجاعانه سینه چاک می کنند و جلوی گلوله های صهیونیسم قرار می گیرند. همه شهر و روستا˓ همه ایران به پا می خیزند˓ یک پارچه˓ و همه میشوند " مشت "! یک مشت گره کرده! شاه سقوط را می پذیرد و با نمایشی نخ نما و تکراری با گردنی کج و ژستی میهن پرستانه کشور را ترک می کند. " شاه رفت "˓ تیتر اول روزنامه های 26 دیماه 1357.

"دیو چو بیرون رود˓ فرشته در آید"˓ روزی که امام آمد کسی پای گیرنده های خود نبود که اصلا متوجه قطع پخش مستقیم ورود امام شود˓ بلکه همه مردم˓ این امت واحده یک دل و عاشقانه به اسقبال مراد خود رفته بودند. استقبالی بی نظیر در طول تاریخ بشریت.

هنوز اما نهادهای نوپای انقلاب که جایگزین نظام پوسیده و فاسد دیکتاتوری شده بود قد راست نکرده بودند که کد خداهای جهان جنگ را تحمیل کردند. پس باید دفاعی مقدس شکل می گرفت˓ جهادی به طول هشت سال و به عرض تمامی عرصه ها˓ در مقابل تمامی جبهه های کفر. با به صحنه آمدن جلوه های بی بدیل ایثار و شجاعت˓ مبارزه ای نستوح آغاز شده بود و با ایستادگی و پافشاری بر باورهای خویش تمامی ترفندهای کلاسیک˓ غیر کلاسیک˓ شیمیایی و روانی دشمن را به دیوار کوبید.

استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی پس از گذر از گردنه های پر مخاطره این دوران حساس موجب شد تا دیگر نهضتهای مردمی در سراسر جهان از آن الگو بگیرند. نهضتهای آزادیبخش شکل و جهت پیدا کرد و تبدیل به قیامهای منسجم شد. شکل گیری قیام انتفاضه˓ تهدید جدی علیه موجودیت رژیم اشغالگر قدس بود که در امتداد آن  امروز شاهد حرکتها و جوششهایی هستیم که معروف به "بیداری اسلامی" یا "بهار عربی" است.  چند سالی پس از استقرار این نظام مقدس شاهد تحولات بزرگی در سطح جهانی نیز بودیم که از آن جمله فروپاشی نظام کمونیستی شوروی است. و صد البته وقوع این حوادث ژرف و تغییرات عمیق از چشمان تیزبین حضرت امام (ره) دور نبود و بارها فرمودند که " اسلام ابر قدرتها را به خاک مذلت می نشاند ". اما زمان لازم بود تا بند از پندارهای تحلیلگران روشنفکر مادی باز شود و تفسیر آیات خدا در تغییر اراده مردم و به دنبال آن پیروزی بر سرنوشت خویش روشن شود:

اِنّ اللهَ لا یُغَیِرُ ما بِقَوم حَتّیٰ یُغَیِروا ما بِاَنفُسِهِم

خداوند سرنوشت هیچ ملتی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خود خویشتن را تغییر دهند.

( سوره مبارکه رعد˓ آیه 11 )

 

اگر چه استکبار جهانی می پنداشت ایران اسلامی فقط در حیات خمینی کبیر " اسلامی " می ماند اما غافل از این بود که او "روح الله" بود  و روح خدا همیشه زنده است. به شکرانه خدای رحمان و رحیم سنگر ولایت˓ این دژ مستحکم الهی˓ همچنان توفنده و پابرجاست و سنگربان آن با هدایتهای خردمندانه˓ شجاعانه و دلسوزانه خویش منافع استکبار را به مخاطره می اندازد و اتحاد داخلی را منسجم و تلاشهای مسئولین دلسوز کشور را جهت می دهد. لذا استکبار نا امید از رویارویی های گذشته وقتی مشاهده نمود که نمی توان مکتب شهادت را از این مردم گرفت˓ تلاش کرد تا تهاجمی دیگر و یا نفوذی دیگر را سر لوحه اهداف شوم خود قرار دهد. تهاجم فرهنگی با تمام قوای تکنولوژیکی و سیاستهای فرهنگی و اقتصادی نوین. مبارزه همواره ادامه دارد فقط شکل آن تغییر کرده است. و باز هم یادمان باشد اگر امروز هم همچون گذشته نصایح این رهبر فرزانه آویزه گوشمان باشد از میدان جنگ نرم˓ تحریم و شگردهای پلید نفوذ و تهاجم فرهنگی باز هم سربلند و پیروز بیرون خواهیم آمد.

اینک این ماییم و این میراث چندین ساله انقلاب و این اهداف بلند امام که در پیش روی ماست. فرمان امام راحل (ره) که مقام معظم رهبری هم همواره بر آن تاکید دارند را از یاد نبریم که رمز پیروزی ما وحدت کلمه بوده و اینک نیز بلا شک رمز تداوم آن همان است. من و تو مسئولیم در مقابل هر حرکتی که این وحدت را خدشه دار کند بایستیم و نگذاریم دشمنان نیات پلید خود را برآورده کنند. یقینا نصب العین قرار دادن مواضع قاطع مقام معظم رهبری چه در سیاست خارجی و چه در جهتگیریهای اقتصادی˓ تضمین کننده استقلال و آزادی میهن اسلامی ما خواهد بود. به امید اتصال انقلاب اسلامی ایرانِ سربلند˓ به انقلاب جهانشمول حضرت حجت ابن الحسن العسگری˓ مهدی موعود (عج).

 

و من الله توفیق   

بهمن ماه یکهزار و سیصد و نود و پنج هجری شمسی